سمساری چیست؟

سمساری چیست؟

از لحاظ لغوی سمساری کلمه‌ای عربی به معنای رابط میان خریدار و فروشنده می‌باشد. سمساری به انواع مختلف و به شکل‌های مختلف در زمان‌های قدیم تا به الان رایج بوده است. . سمساری از قدیم الایام به محل‌ها وحجره و مغازه ها گفته می‌شد که به خرید و فروش لوازم دست دوم و مستعمل مشغول بوده‌اند

. افرادی که شغل سمساری دارند، باید با انواع خریدار لوازم منزل، برندها، کیفیت محصولات و با تفاوت جنس اصل (اورجینال) و فرع آشنا باشند تا بتوانند محصولات را باقیمت منصفانه و واقعی خریداری کنند.

فروش لوازم دست دوم منزل شغلی است که برای فعالیت خود نیازمند مجوز میباشد و افراد نمیتوانند بدون مجوز اقدام به خرید یا فروش لوازم دست دوم با نام سمساری کنند

بهتر است قبل از اینکه انواع سوالات متدول درمورد سمساری را پاسخ دهیم درمورد کلمه ای که خیل مهم است و مردم بخاطر ان یه فکر سمساری می افتند بپردازیم آن کلمه کلمه اجناس دست دوم است اصلاه اجناس دست دوم یعنی چه و چه چیز هایی شامل این تعاریف میشوند؟

مفهوم کالای دست دوم

 

. کالای دست دوم یا استوک  به کالاها و اجناس و لوازم و اثاثیه‌ای که نو نباشد، مورد استفاده قرار گرفته باشد و اصطلاحاً آکبند نباشد کالای دست دوم میگویند. از گذشته تا به امروز کسب و کارهایی وجود داشتند که این کالاهای دست دوم را از مردم خریداری می‌کردند و با تعمیر و بازسازی دوباره آن را به فروش میرساندند. ممکن است فکر کنید که با گذشت زمان سمساری نیز مانند سایر شغل‌ها از بین رفته و یا کمرنگ شده باشد اما اینطور نیست بلکه خود را با تکنولوژی روز هماهنگ کرده است.پس اجناس دست دوم  به هرنوع کالا گفته می‌شود که از طریق فروش، اهدا یا شیوه‌های دیگر، به کاربر نهایی دوم یا چندم منتقل می‌شود. ممکن است اجناس دست دوم یا ثانویه فروخته یا منتقل نشود و تنها به دلیل نو نبودن، واژه مستعمل، دست دوم یا استوک برای آن به کار می‌رود.

 

فروش لوازم منزل به سمساری

سمساری رحیمی - سمساری چیست؟

 

اول باید به این نکته توجه کرد که فروش لوازم دست دوم منزل شغلی است که برای فعالیت خود نیازمند مجوز میباشد و افراد نمیتوانند بدون مجوز اقدام به خرید یا فروش لوازم دست دوم با نام سمساری کنند.

شاید برای شما هم پیش بیاید که اجناس و کالا های منزل شما تازگی خودرا از دست داده اند و به فکر تعویض آنها هستید در این مواقع هست  که سمساری اولین جایی هست که به ذهن شما میرسد تا با آن تماس بگیرید تا برای معامله به منزل یا محل مورد نظر جهت بازدید از لوازم شما بیاید

میتوان با استفاد از شماره های موجود در داخل بنرهای قرار گرفته در سایت به شماره تماس دسترسی پیدا کرد و با سمساری تماس گرفت مانند بنر زیر:

سمساری یا دیوار - سمساری چیست؟

همچنین افرادی که شغل سمساری دارند، باید با انواع لوازم منزل، برندها، کیفیت محصولات و با تفاوت جنس اصل (اورجینال) و فرع آشنا باشند تا بتوانند محصولات را باقیمت منصفانه و واقعی خریداری کنند.

 

سمساری یا دیوار؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که لوازم خودرا به سمساری بفروشیم یا در دیوار آگهی کنیم؟

در بعضی موارد بهتر است برای اینکه کالا خودرا به قیمت اثلی خود بفروشیم ابتدا به یک سمساری کار نشان دهیم تا قیمت اصلی کالای مارا به ما اعلام کند سپس بعد از اینکه از قیمت اصلی کالای خود اطلاع پیدا کردیم آن را در دیوار یا شیپور یا هرسایت یا اپلیکیشنی که بتوان در ان  لوازم را آگهی کرد قراردهیم این یکی از روش های پیشنهاید ما است اما در رابطه با اینکه از کدام استفاده کنیم بهتر است بهتره که بگوییم بستگی به شما دارد چراکه اگر کالا جای اضافه ای در منزل شما اشغال میکند یا به دنبال فروش سریع هستید بهتر است آن را به سمساری جهت فروش بسپارید ولی  اگر بریا شما زمان به فروش رفتن لوازم و کالای شما چندان مهم نیست بهتر است ان را در داخل دیوار آگهی کنید.

 

سمساری چگونه از خرید لوازم دست دوم سود میکند؟

 

مساری از خرید و فروش لوازم دست دوم سود می‌برد به دو روش زیر:

 

1- خرید لوازم دست دوم با قیمت پایین: سمساران معمولاً به دنبال خرید لوازم دست دوم با قیمت پایین هستند و از صاحبان آن‌ها به صورت نقدی خریداری می‌کنند. سپس با قیمت بالاتر این لوازم را به دیگران فروخته و از این طریق سود کسب می‌کنند.

 

2- فروش لوازم دست دوم با قیمت بالاتر: سمساران همچنین می‌توانند به صورت مستقیم از صاحبان لوازم دست دوم خرید کنند و آن‌ها را به قیمت بالاتری به خریداران دیگر فروش دهند. در این صورت، سود سمسار از تفاوت قیمت خرید و قیمت فروش به دست می‌آید.

 

در کل، سمساران با بررسی بازار و آگهی‌های فروش لوازم دست دوم و پیدا کردن فرصت‌های خرید و فروش درست، سود قابل توجهی کسب می‌کنند.

 

نتیجه:

سمساری محلی هست که اجناس دست دوم را به قیمت اصلی و منصفانه از افرادی که قصد فروش اجناس خود را دارند خرید میکند و با رسیدن و تعمیر آن لوازم میتواند سود چند برابری بکند

بهتر است قبل از اینکه اجناس و کالاهی خودرا برای فروش به  سمساری یا آگهی کردن در دیوار یا شیپور اطلاعات کامل درمورد قیمت اصلی ان به دست بیاریم و بعد با تحقیق و پرس جو درمورد اینکه با کدام روش سود بیشتری میکنیم  با دنبال کردن ان روش بیشترین سود را از فروش کالا انجام دهیم .