اینترنت چیست

اینترنت چیست

اینترنت چیست؟

اینترنت (Internet) یک شبکه جهانی است که شامل میلیون‌ها کامپیوتر متصل به هم از سرتاسر دنیا بوده و اجازه انتقال انبوهی از داده‌ها و اطلاعات را میان کامپیوترهای موجود می‌دهد. (استخدام شیراز)

کلمه Internet به چه معناست؟

کلمه internet (با حروف کوچک) قبلاً به معنای “حرکات پیوسته” به عنوان یک فعل یا یک صفت به کار برده می‌شد اما بعدها که شبکه اینترنت بوجود آمد، کلمه Internetwork بر روی آن نام گذاری شد.

این کلمه از دو بخش Inter و Network تشکیل شده است همانطور که می‌دانید پیشوند Inter معمولاً به معنای “بین” مورد استفاده قرار می‌گیرد مثل International (بین المللی). از ترکیب این دو کلمه Internetwork به معنای “بین شبکه‌ای” بوجود می‌آید. این کلمه بعدها بصورت کوتاه شده به Internet تغییر داده شد. از نام‌های دیگر اینترنت می‌توان به The Net و The Internet اشاره کرد. (استخدام شیراز)

مختصری درباره شبکه:

اینترنت یک شبکه جهانی است بنابراین بدون دانستن معنای “شبکه” درک آن سخت خواهد بود. شبکه (Network) به تعدادی کامپیوتر متصل به هم گفته می‌شود که باهم در ارتباط بوده و قادر به انتقال داده‌ها و اطلاعات هستند.

به شخصه با تعریف‌های کتابی راحت نیستم، پس بهتر است با یک دید دیگر به آن نگاه کنیم. فرض کنید چندین دوست در یک اتاق نشسته اند که هر یک از این افراد درواقع نشان دهنده “یک کامپیوتر” هستند.

در این جمع تمامی افراد با یکدیگر در ارتباط بوده و قادر به حرف زدن و انتقال گفته‌های خود به دیگران هستند.  به این جمع یک شبکه گفته می‌شود یک شبکه می‌تواند دارای ۲ کامپیوتر یا بینهایت کامپیوتر باشد! (استخدام شیراز)

اینترنت

به جرأت می‌توان گفت که واژه «اینترنت» از آن دست لغاتی است که بسیار بیشتر از خودش در زندگی امروزی کاربرد دارد تا جایی که حتی‌ گاه در کلام پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها هم به عنوان حلال مشکلات شناخته می‌شود؛

اما این سخنان هرگز به این معنا نیست که پاسخ به «اینترنت چیست» حتی برای برخی از کاربران این پدیده جهانشمول هم ساده باشد؛ نقیصه‌ای عجیب که بیش از هر چیز یادمان خواهد آورد که آموزشی در این زمینه سراغ نداریم! (استخدام شیراز)

به گزارش سایت تبشی، امروزه «اینترنت» برای بسیاری از ما، به واژه‌ای عامیانه تبدیل شده که حتی برای برخی از امور روزمره، مجبور به استفاده از آن هستیم؛ از این روی، از لغت «اجبار» استفاده می‌کنیم که بسیاری از امور خدماتی نهاد‌ها و ارگان‌های گوناگون به دلایلی همچون افزایش سرعت ارائه خدمات و یا کاهش سفرهای درون شهری به این شبکه گسترده واگذار شده و البته هیچ کس دغدغه‌ای برای دسترسی داشتن یا نداشتن مراجعان به این پدیده ندارد.

تعریف اینترنت

اينترنت مجموعه‌اي جهاني از شبكه‌هاي بزرگ و كوچك است كه به هم پيوسته‌اند و نام اينترنت (شبكه‌هاي در هم تنيده) از همين مجموعه گرفته شده است. به عبارتی بهتر صحبت از شبکه ای است که كارش را سال 1969 با چهار هسته يا سيستم كامپيوتري ميزبان آغاز كرد و بعدها به شدت گسترش یافت؛ شبکه‌ای است که به هيچ فرد، نهاد یا کشوری تعلق ندارد. (استخدام شیراز)

البته اين كه گفته مي‌شود اينترنت صاحب ندارد، بدان معنا نيست كه هيچ كس بر آن نظارت ندارد؛ يک مؤسسه غيرانتفاعي به نام انجمن اينترنت (Internet Society) كه در سال 1992 تشكيل شده، مسئول نظارت بر آن بوده و مراقب است كه پروتكل‌ها و قوانيني كه درباره اينترنت تصويب شده‌اند، در سراسر جهان اجرا شوند.

اینترنت

اينترنت در حال حاضر مهم‌ترین راه ارتباطی در سراسر جهان محسوب می‌شود. در اينجا سوالی كه پيش می‌آيد اين است كه اينترنت دقيقا چگونه همه را به هم متصل می‌کند؟ (استخدام شیراز)

اين كار از سال ١٨٥٤ برای كابل‌های تلگراف مسبوق به سابقه است. يک كار مهندسی ساده با يك فيبر نوری پيچيده شده در لايه‌های محافظتی. تا سال ٢٠١٧ چيزی حدود ٤٢٠ كابل به طول ۱.۱ میلیون کیلومتر(تا سال ۲۰۱۷) در زير زمين و دریا‌ها كشيده شده است. اين كابل ها با كشتی‌ها جابه جا شده و در اعماق اقيانوس‌ها جای می‌گيرند.

نكته جالب اما اين است كه اين كابل‌ها به شدت در معرض آسيب‌اند و در راستای همین مسئله واضح است که اينترنت تا چه درجه‌ای آسيب پذير است. (استخدام شیراز)

صد البته در سال‌های گذشته با تكنولوژی‌های جديد اينترنت از طريق ماهواره‌ها جا‌به‌جا می‌شود. تا كنون نيمی از جمعيت جهان به اينترنت دسترسی دارند و اين امر همچنان در حال گسترش است.

اينترنت چيست؟

اينترنت شبكه‌اي گسترده است كه به شبكه‌هاي رايانه‌اي سراسر جهان در شركت‌ها، دولت‌ها، دانشگاه‌ها و ديگر سازمان‌ها امكان مي‌دهد با يكديگر گفتگو كنند.

پيامد اين شبكه‌ها انبوه كابل‌ها، رايانه‌ها، مراكز داده، روترها، سرورها، ماهواره‌ها و برج‌هاي واي‌فاي است اجازه و امكان سفر اطلاعات به گوشه و كنار جهان را مي‌دهد. اين همان زيرساختي است كه شما را قادر مي‌سازد خريد كنيد، زندگي‌تان را در شبكه‌هاي اجتماعي به اشتراك بگذاريد، در نتفليكس فيلم و سريال ببينيد، به قوم و خويش‌تان در چهار گوشه دنيا ايميل بزنيد و در وب دنبال كوچك‌ترين گربه دنيا بگرديد. (استخدام شیراز)

اینترنت چیست؟

دنیای تکنولوژی پر از ناشناخته هایی است که هر کدام از ما در نهایت توانسته ایم بخش کوچکی از آن را درک یا تجربه کنیم، هر روز با عبارات و پدیده های جدیدی روبرو می شویم که ناخودآگاه ذهن جستجوگرمان را به کاوش وا می دارند، عرصه اینترنت و  وب نیز به عنوان زیر مجموعه ای از این دنیای پهناور، ناگفته ها و ناشناخته های زیادی می تواند در خود به صورت بالقوه و نهفته داشته باشد که البته دانستن تمام آنها نه لازم است و نه مقدور، اما برخی از موارد را می توان به عنوان دانش عمومی وب، مطالعه کرد و به خاطر سپرد. (استخدام شیراز)

یکی از مفاهیمی که امروزه باید در مورد آن بدانید اینترنت است. در این مقاله سعی می شود به زبانی بسیار ساده به تاریخچه به وجود آمدن اینترنت و بعضی از کاربردهای آن به صورت کلی بپردازیم.

اینترنت (Internet) نام شبکه ای است که در آن میلیون ها کامپیوتر از سراسر جهان به هم متصل شده اند. این کامپیوتر ها یا برای شرکت های بزرگ می باشند که تنها برنامه نویسان قادر به ارتباط با آنها هستند یا اینکه از جمله کامپیوتر هایی هستند که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند. (استخدام شیراز)

از اینترنت برای ارتباط و تبادل اطلاعات در شکل های مختلف استفاده می شود. با استفاده از ایمیل می توانید نامه ها و انواع مختلف فایل ها را به کاربر دیگری بفرستید.

internet 696x445 1 - اینترنت چیست

استخدام شیراز

شیپور شیراز

دیوار شیراز

آگهی شیراز

تبلیغات شیراز

نیازمندی های شیراز